Анализ воспитательной работы за 2019-2020 учебный год

АНАЛIЗ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ С. МАРИНОВО

ЗА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК 

   Виховна робота школи у 2019/2020 н. р. проводилася згідно затвердженого річного плану виховної роботи школи на 2019/2020 навчальний рік і була спрямована на формування цілісної особистості, всебічно розвиненої, здатної до критичного мислення; виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору, трудової діяльності та громадської активності. Зміст, форми роботи, засоби педагогічного впливу, прийоми залучення здобувачів освіти ЗОШ І-ІІІ ступенів     с. Мариново до діяльності і спілкування були визначені завданнями Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»,  та низкою нормативно-правових актів, зокрема: Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», концепція «Нової української школи» «Концепція виховання дітей та молоді», «Концепція громадянського виховання», «Національна доктрина розвитку освіти», «Конвенція про права дитини», «Декларація прав дитини» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України.

    Згідно з річним планом виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Мариново у 2019/2020 навчальному році педагогічний колектив працював над виховною проблемою: "Виховання в учнів загальнолюдських цінностей на основі вивчення звичаїв і традицій українського народу".    

    Метою виховної діяльності у навчальному закладі є формування громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань. Головним завданням є національно-патріотичне виховання молоді на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей.

     Пріоритетними напрямками є формування гармонійно розвиненої   і національно свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.

    Виховна робота у школі у 2019/2020 н. р. передбачала реалізацію наступних завдань:

-  Формування в учнів правової свідомості, виховання громадської відповідальності, культури поведінки та свідомої дисципліни.

- Виховання відповідального ставлення до навчання та до праці, розширення кругозору й підготовка до свідомого вибору професії.

- Формування в учнів естетичної культури, розвиток умінь створювати прекрасне навколо себе, розвиток художніх здібностей і талантів дітей.

- Виховання в учнів політичної свідомості, розвиток суспільно активності, формування основ громадянського світогляду.

     Для реалізації цих завдань у школі був розроблений план виховної роботи на 2019/2020 навчальний рік та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичного обєднання класних керівників, що охопили усі складові виховної діяльності, відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів  загальноосвітніх навчальних закладів України та включали у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя:

1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

    У  2019/2020 н.р. реалізовувалося через проведення таких заходів:

виховні години, уроки мужності, загальношкільні тематичні лінійки, бібліотечні години, військово - спортивні свята, акції, зустрічі:

     Учні школи стали активними учасниками Всеукраїнської акції-флешмобі «Україна назавжди» до Дня незалежності України та першого уроку на тему «Діти єднають Україну».

   До 75-ти річчя від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців – корінних мешканців цих регіонів, були організовані хода та покладання квітів до пам’ятного знаку про примусово переселених жителів села Устяново Львівської області в 1951 році.

   До Міжнародного дня миру колектив школи долучилися до проведення флешмобу «Діти України за мир та єдність». Діти власноруч виготовлених паперових голубів як символ миру і духовного розвитку нації прикріпили до своїх грудей та з рушників виклали слово «МИР», пригадали тих, хто стоїть зараз на варті нашого спокою на сході України.

  Проведено виховні години до Дня вшанування пам`яті жертв Бабиного Яру. Вчителем історії Вінговським О. М. було прочитано лекцію «Злочини нацизму» для учнів та вчителів школи. Бібліотекар школи М. І. Белей провела бібліотечний урок «Біль Бабиного Яру».

  Виховні заходи до Дня українського козацтва та Дня захисника України. Козацьке коло, на якому був даний старт проведенню Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») в 2019/2020 н. р., основну його ідею розробила класний керівник 7 класу Когут А. М.. Урочистий захід на тему «Нащадки козаків», на якому була проведена посвята учнів 1 класу в козачата (класовод Мельник Н.І.).

   З нагоди відзначення 75 річниці вигнання нацистських окупантів з України учнями 11 класу (класний керівник Белей М.І.) було проведено загальношкільний інформаційно-просвітницький захід «Знаємо. Памятаємо», на якому вони розповіли про події Другої світової війни в Україні та на території нашого краю.

    До річниці Революції Гідності проведено виховний захід пам'яті й пошани «Україна – територія гідності і свободи» (класний керівник 7 класу Когут А.М.), спрямованого на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави.

    Для ознайомлення учнів з трагічними подіями Голодомору 1932-1933 рр. в усіх класах були проведені прес-інформування, уроки з історії України, загальношкільний Урок пам'яті «Запалимо свічки» (класовод Мельник Н.І.), оформлено тематичну виставку літератури «Минуле стукає в наші серця» (педагог-організатор Белей М.І.). Учні приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті усім померлим від голоду». В рамках Тижня правових знань у жовтні та Всеукраїнського тижня права у грудні 2019 року проведено такі інформаційно-освітні заходи (тренінги, правові конкурси, виховні години, інформаційні хвилинки): "Твої права і обов'язки" (1-4 кл.), «Права знаю, обов’язки виконую» (5-8 кл.), «Поважай правопорядок і закон» (9-11 кл.), конкурс малюнків на правову тематику «Мої права. Мої обов'язки» (1-11 класи). Соціальний педагог Іванів К.Г. провела з учнями 8-11 класів зустріч за круглим столом «Право і закон» на тему «Правова відповідальність підлітків» та годину спілкування «Торгівля людьми – сучасне рабство». Учні 5-11 класів долучилися до Інтернет-акції «10 грудня – Міжнародний день прав людини».

   З нагоди Дня Збройних сил України в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Мариново відбулося змагання на Кубок школи з волейболу імені Євгена Кравця (9-11 класи), з піонерболу серед 5-8 класів, змагання з естафет (5-6 класи), зі стрільби з пневматичної гвинтівки «Влучний стрілець» (8-11 класи). Модератором всіх спортивних змагань став вчитель фізичної культури Тихонов В.В.

  До Дня Соборності України, річниці проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР: проведено урочистий виховний захід «Соборна мати-Україна, одна на всіх, як оберіг»,  на подвір’ї школи учні, вчителі, працівники школи створили живий «Ланцюг єднання» та спільно виконали Гімн України.

  До річниці бою під Крутами педагог-організатор Белей М.І. провела загальношкільний пам’ятний захід, присвячений вшануванню пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою, на тему «Квіти у полі , там де Крути…».  

   На честь загиблих Героїв Майдану в лютому 2014 року проведені виховна година та акція «Ангели пам'яті» (педагог-організатор М.І. Белей).

    До Дня рідної мови вчителькою української мови та літератури Чередняк О.Я. було організовано проведення свята "Рідна мова калинова".

    206-а річниця з Дня народження Т.Г. Шевченка: шевченківські читання «Слово Шевченкове вічне».

   До 90-ї річниці з дня народження Ліни Костенко вчителька української мови та літератуи Когут А.М. провела відкритий урок «Ліна Костенко «Крила». Ідеал духовно багатої людини».

     З метою гідного вшанування подвигу ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам'яті жертв цієї техногенної катастрофи була проведена онлайн-акція «Запали свічку».

  Учні школи стали активними учасниками онлайн-акіції «І оживають в памяті сторінки кривавої безжальної війни» до 75-ти річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни».

   З нагоди святкування Дня Європи в Україні для учнів онлайн були проведені: інформаційний огляд «День Європи – свято миру та євроінтеграції», віртуальна екскурсія «Як виник Європейський Союз…», онлайн-вікторина «Як ви знаєте Європу», активними учасниками вікторини були учні 9 та 10 класів.

   На знак солідарності з кримськотатарським народом учні школи підготували малюнки та долучилися до онлайн хвилини мовчання й вшанували память жертв геноциду кримських татар. В рамках акції «18 травня – День  пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу» був проведений інформаційний огляд «76 річниця депортації кримських татар: нові цифри, нові факти», практичне заняття в 10 класі «Історія депортації кримських татар у пам’яті народу», учням запропоновано переглянути художній фільм режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма».

 У всесвітній день вишиванки учні та вчителі приєдналися до флешмобу SelfielnVyshyvanka! 

   Рій школи «Характерник» імені Івана Сірка став учасником Всеукраїнського челеджу «Спогади джура» в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та онлайн-конкурсі «Відун», присвяений Дню Героїв Украіни.

2. Ціннісне ставлення до себе, культури здоров’я 

  З метою формування основ духовно-морального та фізичного розвитку особистості, життєвих компетенцій, активної життєвої позиції, вміння визначати свій соціальний статус у соціальній групі, уникати конфліктних ситуацій, адаптуватися в різних життєвих ситуаціях. Проведено різноманітні виховні заходи.

 Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу (вересень) в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право!»: бесіди, години спілкування, на яких класні керівники зі здобувачами освіти обговорили поняття булінгу, його ознаки, поради протидії булінгу, відповідальність за його вчинення. Соціалльний педагог   Іванів К.Г. провела загальношкільну виховну годину «Протидія булінгу в шкільному середовищі» та організувала перегляд відеоролику «Скажемо боулінгу – НІ».   

    В рамках щорічної акції «16 днів проти насильства»: проведено бесіди, виховні години з елементами тренінгів «Насилля: попередити та зупинити», «На захисті дитини від насильства стоїть закон», «Життя без насильства», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»  та переглянуті відеоролики на дану тематику» (1-11 класи). Соціальний педагог Іванів  К.Г. з учнями організувала проведення просвітницької години «Стоп булінгу». Проведена Акція «Синя стрічка», яка є символом боротьби із насиллям проти дітей, та години психолога «Як захистити себе від насильства». Проведено загальношкільну лінійку «Національна гаряча лінія – джля дітей та про дітей».

    Щомісячно проводилися заходи  щодо навчання дітей  засобам захисту від впливу небезпечних факторів викликаних надзвичайними ситуаціями, наданню домедичної допомоги. Також класними керівниками  періодично проводились бесіди та інструктажі з безпеки  життєдіяльності.

   Щоб навчити цінувати власне здоровя, виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності вчитель фізичної культури Тихонов В.В. організував проведення в рамках Олімпійського тижня (вересень): Єдиний Олімпійський урок «Олімпійські ігри і ігри сучасності», змагання зі стрибків в довжину з місця, біг 30 та 60 метрів, командні спортивні змагання з футболу, з волейболу, з піонерболу та цікаві естафети. А кожен день починався з ранкової руханки.

   Турнір з шашок на Кубок директора школи (жовтень). Перемогу виборола учениця 6 класу Максимчук Софія. Систематично, відповідно плану виховної роботи проводилися заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманій та ВІЛ/СНІДу.

   Тиждень антиалкогольної, антитютюнової, антинаркотичної пропаганди «Ми за здоровий спосіб життя» (листопад): вчителями біології та «Основ здоров’я» проведені уроки здоров’я на тему «Вплив паління, наркотичних речовин та алкоголю на роботу кровотворної системи». Класні керівники провели бесіди: «Що робити аби бути здоровим?», «Шкідливі та вкрай небезпечні звички», «Як вберегтись від алкоголю та наркотиків», «Тютюн здоров’ю не товариш», «Наркоманія – дорога до СНІДу, дорога в нікуди», «Нікотиновий ворог», «Курінню і наркотикам не місце в житті людини; для учнів 9-11 класів виховний захід з елементами тренінгу «Ні шкідливим звичкам (Ящук Н.Ф.).

   З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (грудень) прошла соціальна акція «Червона стрічка», рамках якої вчителька «Основ здоров’я» Іванів К.Г. проінформувала учнів про ряд важливих проблем, пов’язаних із вірусом імунодефіциту і його впливом на життя людини. У школі були розміщені плакати відповідної тематики. Класні керівники провели профілактичні бесіди.

   До Міжнародного дня безпечного Інтернету (лютий) вчителями інформатики Іванів К.Г. та Потоцьким О.М. були проведені уроки з кібербезпеки, на яких дітям пояснювали поняття кіберпростору, розповіли про аспекти кібербезпеки, обговорювали питання кіберзлочинності та відповідальності за неї. Всеукраїнська кампанія щодо інформування населення про запобігання захворюваності, спричиненої новим короновірусом: проведені відповідні бесіди, круглі столи, тренінги з дітьми щодо профілактики та недопущення розповсюдження серед населення короновірусної інфекції. Інформаційні матеріали про небезпечну хворобу розміщені на стенді "Санбюлетень" та ознайомлено з ними батьків.

  Інформаційно-просвітницькі онлайн заходи (березень) на тему: «Захисти себе від туберкульозу» та «Збережіть власне здоров’я»     (К.Г. Іванів).

3. Ціннісне ставлення до праці та поняття професійного самовизначення

    З метою формування вмінь і навичок самообслуговуючої праці; поваги до людини праці; почуття відповідальності, вимогливості до себе, охайності, дбайливості, дисциплінованості, старанності, наполегливості. Сформованість понять та уявлень про важливість праці в житті людини відбувалось через проведення таких виховних заходів:

  Трудові десанти по упорядкуванню прилеглої території, загальношкільні трудові акції та операції: «Шкільне подвіря», «Падолист» (прибирання закріплених за класами ділянок), «Утримуємо в порядку наші книги і зошити» (ремонт книг і підручників), санітарний день у класі.

 Учні під керівництвом педагога-організатора  Белей М.І. традиційно впорядкували біля пам’ятника загиблим воїнам. Такі акції сприяють громадянському, військово-патріотичному вихованню учнів, формують історичні та національні цінності, навчають шанувати пам'ять про минуле та критично оцінювати події сьогодення.

      З метою профорієнтації класні керівники формували розуміння значущості праці як джерела саморозвитку та самовдосконалення, визнаючи ставлення до трудової діяльності, виховуючи працьовитість, відповідальність, бережливість, проводили такі форми виховної діяльності: презентації, години спілкування, бесіди – «Цінуймо працю інших», «Скільки у світі професій», «Як вибрати майбутню професію?», «Освіта – шлях до майбутньої професії», «Підліткова праця: правознавчий аспект», «Здоров'я і вибір професії», «Професії нашого часу». Класними керівниками 9-11 класів проведено тренінг «Обираємо професію разом». Створено стенд з профорієнтації.

   З метою покращення профорієнтаційної роботи на популяризацію професії вчителя серед учнів, напередодні Дня працівників освіти в школі  пройшов День самоврядування.  В цей день обов'язки вчителів і адміністрації виконують учні, що дає їм можливість спробувати себе в ролі педагога, зрозуміти і відчути, як це – бути вчителем.

4. Ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини

   Здійснювалося через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей. У цьому напрямку здійснювалася така робота: місячник сімейного виховання (березень), батьківські збори, Дні відкритих дверей для батьків.

   Батьківська громада також активно брала участь у підготовці та проведенні загальношкільних заходів: Свято першого дзвоника, День захисника України, День Збройних Сил України, День працівників освіти, свято «Миколай іде до нас», новорічні свята, святковий концерт-привітання до Міжнародного дня жінок.

   У березні спільними зусиллями батьків, вчителів та учнів, був проведений благодійний ярмарок. Зібрані кошти були передані на допомогу дітям-сиротам, напівсиротам, дітям, які залишилися без батьківського піклування. Також батьки надали допомогу у підготовці шкільної команди екологів "Екологічний дзвін" до участі в ХVІІІ Всеукраїнському конкурсі учнівських колективів екологічної просвіти "Земля - наш спільний дім".

    5. Ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва  

   Виховна робота з даного напрямку була спрямована на формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне в житті і мистецтві, потреби у спілкуванні з мистецтвом як основи естетичного виховання і художнього сприйняття дійсності.

   З цією метою у 2019/2020 н.р. проведено такі виховні заходи:

   Загальношкільне Свято першого дзвоника.

   Вітальна акція «Вклонімося, люди, вчителю своєму» у формі шкільних телевізійних новин  до Дня  працівників освіти.

     Конкурс-марафон «Король та королева осені – 2019» серед учнів 7-11 класів.

     Калейдоскоп новорічних свят.

  Святковий концерт присвячений відзначенню Міжнародного дня жінок «Возвеличуючи жінку».

    Традиційні шевченківські читання «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став!».  

     Свято Останнього дзвоника (онлайн).

   До Міжнародного дня захисту дітей онлайн флешмоб під загальним гаслом «Здрастуй літо!»: виставка дитячих творчих робіт «Малюнок на паркані», фейс-старт «Дарую посмішку» та акція «Літо з книгою».

    Активну участь у підготовці та проведенні шкільних свят прийняли здобувачі освіти: Щур Денис, Подобана Ксенія, Іванів Дарина, Дєтков Володимир, Федорович Богдан, Охота Олександр, Казарян Аріс, Ємельяненко Анна, Лопушинський Матвій, Мунтян Лука, Дідух Володимир, Дєткова Людмила, Шуліченко Михайло, Черяк Тетяна, Польський Денис, Рісінська Тетяна, Прачук Анастасія, Козакевич Євгенія, Каблаш Микола.

       Крім цього протягом року учні взяли участь у наступних конкурсах:

        - конкурс «Увага! Діти на дорозі»;

        - конкурс малюнків до Дня працівника сільського господарства за ініціативою ТОВ «Розквіт-Агро»;

        - ХІ Всеукраїнська гра «Соняшник-2020»;

        - Всеукраїнський конкурс «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди».

        Учні школи вибороли 3 призових місця в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін:

Карич Анастасія (10 клас) – І місце з української мови та літератури,

                                        ІІІ місце з історії;

Дячук Сергій (9 клас)   –   ІІІ місце з хімії.

Карич Анастасія посіла ІІ місце у другому турі Всеукраїнської олімпіади для професійної орієнтації на отримання освіти за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» з дисципліни «Історія України» з провідною ідеєю «Державотворення та самоврядування в історії України». Олімпіада проводилася на базі Київського національного університету імені Вадима Гетьмана.

Щур Денис (5 клас) та Карич Анастасія стали переможцями ІІ (районного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

6. Ціннісне ставлення до природи

   Виховна робота з даного напрямку була спрямована на формування понять та уявлень про довкілля, усвідомлення себе як невід’ємної частини природи, взаємозалежності людини та природи, взаємозв’язок стану довкілля та здоров’я людей, екологічної культури особистості.

   З цією метою були проведені різноманітні виховні заходи:

  Трудові екологічні десанти з покращення та благоустрою прилеглої до школи території «Хай школа рідна сяє чистотою». По упорядкуванню території сільського парку. Екологічні акції «Посади дерево», «Чисте подвір’я». Треба відмітити, що всі класи протягом року старанно доглядали за закріпленими за ними ділянками. Вони самостійно висаджували квіти, пололи бур’яни. Попрацювали на ділянках і вчителі, і техперсонал.

  Здобувачі освіти приєдналися до акції «Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», яка присвячена Всесвітньому Дню тварин та акції «Годівничка», під час якої разом з батьками виготовили годівнички для птахів й розвішали на території школи.

   Проведено виховні класні години, екскурсії, вікторини, заочні подорожі: «Природа в загадках, прислів’ях, приказках та віршах», «Збережемо красу природи», «Збережемо природу рідного краю», «Квіти – посмішка природи», «Будь природі добрим сином», «Вода – джерело життя», «Заповідні території України».

  Команда школи «Екологічний дзвін» посіла І-ше в районному та ІV-те місця в обласному етапах ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім».

   Робота з питань профілактики дитячого травматизму

   З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та здійснення контролю за організацією роботи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму адміністрацією школи та педагогічним колективом проводиться цілеспрямована робота.

   У рамках профілактичної роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму у школі проводилися відповідні заходи.

     Викладався предмет «Основи здоров’я» (1-9 класи),

   Профілактичні бесіди, лекції та інші заходи, спрямовані на недопущення випадків травмування учнів та пропаганду здорового способу життя.

    Проведено Місячник «Увага! Діти на дорозі» (вересень): Єдиний урок правил безпечної поведінки на дорозі, урок-тренінг «Ти – пішохід» (класоводи Мельник Н.І. та Турченюк К.В.), година спілкування «Безпека на дорозі» (класний керівник 5 класу Іванів К.Г.),  учні 9 класу (класний керівник Ящук Н.Ф.) підготували і провели міні-уроки з правил безпечної поведінки на дорозі зі здобувачами освіти 1-6 класів. Проведено роз'яснювальну роботу під час батьківських зборів щодо попередження травмування під час дорожнього руху. Рекомендовано батькам учнів 1-4 класів щоденно контролювати безпечний маршрут дітей від дому до школи і в зворотному напрямку.

    Єдиний національний урок «Безпечна країна» (листопад).   

  Протягом року проводилися тематичні бесіди, класні години з профілактики дитячого травматизму, тренінги з надання першої медичної допомоги, відпрацювання дій учнів та постійного складу працівників на випадок надзвичайних ситуацій, вікторина «Захист учнів у надзвичайних ситуаціях», інформаційні години «Правила безпеки повсякденного життя» (1-11 класи), класні години-презентації: «Вогонь друг – вогонь ворог»(2-5 класи), «Якщо друг опинився в небезпечній ситуації» (6-7 класи), «Правила безпеки в зимовий період» (4 клас)

    Під час батьківських зборів розглянуто питання «Безпека в побуті».

 Ведуться журнали де реєструється проведення вступного, первинного, позапланового та цільового інструктажів. Розроблені і затверджені загальношкільні заходи і план роботи з профілактики дитячого травматизму на 2019/2020 н.р.

   У закладі створені всі безпечні умови перебування дітей, організована система профілактичної роботи, призначено відповідального за організацію роботи з профілактики дитячого травматизму.

   Систематично проводилися планові відпрацювання нормативів евакуації учнів та працівників із будівлі школи на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, під час яких відбулися зустрічі з начальником караулу 15 ДПРЧ 5 ДПРЗ Кравцем Євгенієм Сергійовичем та головним інспектором Березівського міськрайонного сектору головного управління ДСНС України в Одеській області Папуком Олександром Сергійовичем.

      Оформлені стенди з наочними матеріалами, які застерігають від будь яких видів дитячого травматизму (стенди розташовані на І поверсі школи).

  З учнями проводяться бесіди і інструктажі щодо попередження дитячого травматизму при поїздках на громадському транспорті, поведінка на зупинці, під час навчальних екскурсій, навчальної практики, безпечна поведінка під час канікул, які фіксуються у журналі інструктажів та класних журналах на відповідних сторінках.

   У школі організовано чергування вчителів, адміністрації та учнів, яке здійснюється за графіком по школі. Питання чергування по школі заслуховуються на загальношкільних лінійках дисципліни, нарадах вчителів, методоперативках.

    Робота з батьками

    У  2019/2020 н.р. проводилась цілеспрямована робота з батьками – це батьківські збори, індивідуальні бесіди та консультування, під час яких розглядалися питання з попередження травматизму, формування навичок здорового способу життя, попередження насильства в сім’ї, про дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів в школі, харчування; проводились індивідуальні бесіди з метою корекції поведінки, покращення успіхів у навчанні. Проведено заходи при активній підтримці батьківської громадськості: День працівників освіти, День захисника України, Новорічні свята, Міжнародний день жінок.

   Значна увага приділяється індивідуальній роботі з батьками. Активна співпраця з батьками налагоджена у 2-4 класах, класоводами Турченюк К.В., Тихоновою О.Г., Мельник Н.І., класними керівниками Тихоновим В.В., Белей М.І., Іванів К.Г.

    Проводиться психолого-педагогічна просвіта батьків під час батьківських зборів, індивідуальних консультувань під час яких спрямовують батьків на необхідність створення оптимальних умов для збереження життя і здоров’я дітей, формування гуманних стосунків з дітьми, попередження насильства в сім'ї, організовуються зустрічі для батьків з практичним психологом школи.

  Певна робота проводилась щодо профілактики дитячої бездоглядності та попередження правопорушень серед неповнолітніх

     Складено план з профілактики правопорушень на 2019/2020 н.р., план роботи з учнями потребуючими особливої педагогічної уваги.

  Станом на 31.05.2020 року на обліку у школі перебуває 1 учень, який потребує посиленого  психолого-педагогічного супроводу. Класний керівник систематично контролює поведінку учня, відношення

до навчання, відвідування ним занять. З учнем, що перебуває на внутрішкільному обліку, проводиться корекційна робота практичним психологом школи.

    Продовжує роботу Рада з профілактики правопорушень. Складено план роботи РПП. Засідання Ради проводяться не менш, як один раз на місяць. При необхідності, за наявністі доповідних від класних керівників повндінка учнів розглядається на засіданнях Ради профілактики правопорушень, запрошуються для співбесіди батьки або особи, що Їх заміняють. 

    Адміністрація школи також проводить індивідуальні бесіди з батьками та самими учнями, проводяться консультації для батьків з метою надання допомоги у вихованні.

    З метою постійного контролю за відвідуванням учнями занять в школі ведеться Журнал обліку відвідування, який щоденно заповнюється черговими. Класні керівники з’ясовують причини відсутності учнів, а також проводиться щомісячний аналіз пропусків занять.

          Видано накази по школі: № 141 від 02 вересня 2019 р. "Про організацію роботи з підлітками, що тпотребують особливої педагогічної уваги", № 142 від 02 вересня 2019 р., «Про створення  ради профілактики правопорушень серед учнів», № 149 від 06 вересня 2019 р. «Про організацію роботи щодо запобігання правопорушенням, злочинності й бездоглядності», № 227 від 10 грудня «Про організацію превентивного виховання».

  Робота учнівського самоврядування

    Організація учнівського самоврядування в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Мариново у 2019-2020 навчальному році проводилась відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи навчального закладу.

   В школі діє демократична модель учнівського самоврядування Спілка Творчих Колективів «Веселка». Головою учнівського самоврядування є президент Спілки (Курник Олена). Поле дії учнівського самоврядування – забезпечення порядку, організація чергування в школі, класних кімнатах, дозвілля на перервах, виставок, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, організація роботи щодо збереження шкільного майна, підручників, благоустрою території школи, підготовка та проведення конкурсів, свят.

   Протягом року кожного тижня проводились тематичні та робочі зібрання. Тематичні були спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, профілактику наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, запобігання нещасних випадків та попередження правопорушень, а також присвячувалися визначним подіям в житті суспільства.

   Учнівське самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійного ярмарку, метою якого зібрати кошти для надання матеріальної допомоги дітям-сиротам, напівсиротам, дітям, які залишилися без батьківського піклування. Також школа брала участь у благодійних акціях до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та акції «Серце до серця».

    Члени учнівського самоврядування разом із педагогом-організатором Белей М.І. з метою інформування та запобігання булінгу в школі організували в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» проведення челеджу Стоп Булінг (вересень); впродовж вересня – жовтня в школі проводились рейди по упорядкуванню пришкільної території.

  Методична робота

  Впродовж 2019/2020 н.р., проводилась цілеспрямована методична робота з класними керівниками, спрямована на підвищення теоретичного, науково-методичного рівня, підготовки класних керівників з питань виховної роботи.

   Планування роботи класних керівників проводилося у відповідності до річного плану виховної роботи та плану роботи школи. Виховна робота в школі мала чіткий та цілеспрямований характер, що давало можливість здійснювати плідну діяльність у наступних напрямках: національно-патріотичне виховання, громадське виховання, робота з обдарованими учнями, розвиток творчої особистості, соціальний захист дітей, формування навичок здорового способу життя, робота з батьками, робота з дітьми девіантної поведінки, робота з профілактики дитячого травматизму, робота з попередження правопорушень.

  З метою надання дієвої допомоги класним керівникам протягом навчального року проводились наради та консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в класних колективах. Згідно з планом роботи проводились засідання методичного об’єднання класних керівників, де визначалися напрямки, цілі, форми та методи виховної роботи, шляхи досягнення більшої ефективності виховного процесу.

   Але поряд із зазначеними позитивними моментами в плануванні та проведенні виховної роботи мають місце й окремі недоліки.

  При плануванні виховної роботи необхідно враховувати форми роботи: вони повинні насамперед відповідати педагогічній ситуації, що склалася в навчальному закладі  і в конкретному класі, традиційному досвіду виховання. Класний керівник має використовувати у своїй роботі різноманітні форми групової діяльності, такі як конкурси, вікторини, літературний і музичний салони, турніри, вечорниці, аукціони, ярмарки, ток-шоу, дискусії, діалоги, колективні творчі справи, сократівські бесіди, та ін., але при організації подібних заходів потрібно враховувати перш за все інтереси та вікові особливості дітей.

  Недостатньо результативною була робота з профілактики запізнень учнів на навчальні заняття, відвідування ними закладу освіти.

   Необхідно посилити роботу щодо покращення внутрішньої дисципліни серед учнів та особливу увагу приділити учням, які потребують посиленого психолого – педагогічного супроводу, продовжити ведення індивідуальної роботи спільно з психологом школи.

  Проводити постійно роз’яснювальну роботу щодо використання мобільних телефонів під час навчально – виховного процесу, як зі здобувачами освіти так і з їх батьками. Проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо необхідності контролю з їхнього боку за дітьми в позаурочний час. Своєчасно інформувати батьків про протиправні вчинки дітей: про факти тютюнопаління їх дітьми під час навчально-виховного процесу, порушення дисципліни під час уроків, безвідповідальне ставлення до навчання, прояви жорстокості до однокласників.