Семинары, конференции, педсоветы

  03 вересня 2018 року відбулося засідання педагогічної ради школи.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Вибори секретаря педагогічної ради.
  2. Аналіз діяльності педагогічного колективу за 2017-2018 н. р. та завдання школи на 2018-2019 н. р.
  3. Про навчальний і річний плани школи та режим роботи школи на 2018-2019 н. р. (О. С. Курник)
  4. Про структуру та організацію методичної роботи в 2018-2019 н. р. (Л. О. Соколенко)
  5. Обговорення кандидатур учнів 9, 11 класів на нагородження Медалями та Свідоцтвами з відзнакою.                 

                                                                                                                   (О.С. Курник, вчителі-предметники)

  1.  Різне

 

РІШЕННЯ :

    Заслухавши доповіді  директора школи, заступників директора з НР і ВР,  акцентуючи увагу на невирішених проблемах, слід відмітити,  що помітних позитивних зрушень в плані підвищення успішності школярів не відбулося. Однією з вагомих причин залишається недостатня робота педагогічного колективу щодо розвитку в школярів мотивації до навчання, починаючи з першого класу і до випускного. В цьому плані окремими вчителями нівелюється значення оцінки, як інструменту заохочення до навчання.  

     Бажає бути системнішим відвідування уроків та виховних заходів адміністрацією школи з подальшим всебічним аналізом результатів відвідування.

     Методичні теми, над якими працюють окремі вчителі-предметники, не відповідають у повній мірі загальношкільній темі, носять загальний характер.

     Не визначені конкретні завдання на наступний навчальний рік на основі глибокого аналізу методичної роботи.  Недостатньо проводяться заходи щодо спрямування вибору вчителями-предметниками чіткої методичної теми, яка б відповідала загальношкільній, передбачала конкретні терміни реалізації, шляхи розв’язання поставлених завдань.

     Недостатня кількість педагогічних працівників в навчально-виховному процесі використовують ІКТ

Є також недоліки і в організаційній роботі,  і  в роботі з документами, так:

        Не всі працівники своєчасно ознайомлюються з наказами;

        Не забезпечено  дієвого контролю за виконанням прийнятих рішень;

        Рішення педагогічної ради не затверджуються наказами;

        У заявах батьків про відсутність дітей на заняттях з поважної причини не зазначено, що відповідальність за збереження життя і здоров’я дитини батьки беруть на себе;

        Працівники школи не ознайомлені з правилами внутрішнього розпорядку школи під розпис.

 

                                                           Педагогічна рада вирішила:

              1.  Аналіз роботи педагогічного колективу в 2017/2018 навчальному  році  взяти до відома.

              2.  В новому навчальному році педколективу школи потрібно спрямувати всю роботу на підвищення рівня навчальних досягнень учнів, на розвиток особистості учня,  застосування в процесі навчання  інтерактивних технологій.      

            3. Заступнику директора з НР працювати над:

-   удосконаленням змісту, форм і методів внутрішкільної науково-методичної роботи, впровадженням державних стандартів, сучасних освітніх систем і технологій, зокрема при навчанні першокласників у НУШ;

 -       посилити контроль за використанням педагогічними працівниками ІКТ у навчально-виховному процесі оскільки недостатня кількість педагогічних працівників в навчально-виховному процесі їх використовують;

  • вивчати та узагальнювати  передовий педагогічний досвід для його застосування у навчально-виховному процесі; надавати практичну допомогу молодим спеціалістам та іншим педагогічним працівникам, у тому числі в період підготовки їх до атестації;
  • налагодити співпрацю початкової та середньої школи, працювати  над  проблемою наступності навчання в школі  II ступеню та  адаптації учнів у шкільному колективі;
  • систематично вивчати рівень знань, умінь та практичних навичок учнів, організувати проведення моніторингів, зрізів знань;
  • Запровадити проведення  оглядів: на  кращий  зошит,  твір,  наочний  посібник,  малюнок,   щоденник,  тощо;
  • Забезпечити контроль за об’єктивністю оцінювання навчальних досягнень учнів
  •  3.   Класним керівникам, учителям-предметникам продовжити роботу щодо розвитку в школярів мотивації до навчання.  Дотримуватися  Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів. У наступному році керівникам ШМО розпочати  роботу над  реалізацією проблеми “Створення психолого – педагогічних умов для подолання низького рівня навчальних досягнень та формування загальної культури учнів”.

4.  Педагогічному колективу звернути увагу на популяризацію книжок, формування світогляду дітей, реальну допомогу кожному в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів, виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу.

       5.  Заступнику директора з виховної роботи, класним керівникам   відійти від формальності в роботі з учнями. Вивчати  умови  життя і спілкування учнів, ретельніше готуватися до проведення годин спілкування,  співпрацювати  з батьками .    

      - Ввести дієву систему контролю за користуванням учнями і працівниками школи  мобільними телефонами під час навчально-виховного процесу.

            - Урізноманітнити форми і методи роботи щодо ознайомлення учнів зі статутними нормами ЗНЗ, їх правами та обов’язками та провести анкетування учнів з даного питання оскільки не всі учні школи знають свої права та обов’язки;

         - ретельніше вивчати умови проживання учнів класу і своєчасно інформувати про проблеми соціаль- ного педагога школи, адміністрацію. Звертати увагу на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію.У заявах батьків про відсутність дітей на заняттях з поважної причини  зазначати, що відповідальність за  збереження життя і здоров’я дитини батьки беруть на себе.

           - Створити шкільний банк розробок виховних заходів за напрямами основних орієнтирів виховання

      - Завершити роботу по створенню шкільного історико-краєзнавчого музею.  Створити  реєстр музею.

             -  Продовжити  роботу щодо створення позитивного іміджу школи.  Активізувати роботу по висвітленню діяльності школи у засобах масової інформації.

         6.   Заступнику директора з ВР, соціальному педагогу, практичному психологу у  центр  уваги ставити  питання психолого-педагогічних особливостей розвитку дітей і підлітків;   профілактику  випадків фізичного і психологічного насильства, образ, недбалого і жорстокого поводження з дітьми, втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю,  наркотичних засобів,   бродяжництва,  тощо. 

         Питання щодо профілактики правопорушень серед учнів  виносити на загальношкільні батьківські збори, класні збори, засідання органу учнівського самоврядування.

 

       Залучати до роботи з профілактики правопорушень серед учнів представників органів внутрішніх справ, служби у справах дітей.

  7.   Адміністрації школи планування роботи проводити на тиждень, декаду, місяць, рік. Щопонеділка проводити наради при директору (оперативки), при необхідності – розширені з участю всього колективу,  із обов’язковими звітами про проведену роботу за минулий період.

         8. Адміністрації школи забезпечити дієвий контроль за виконанням прийнятих рішень. Всі рішення педагогічної ради затверджувати наказами. Своєчасно ознайомлювати  з наказами всіх працівників школи.

Ознайомити  з правилами внутрішнього розпорядку школи всіх працівників школи під підпис.

         9.  Адміністрації школи  працювати над зміцненням матеріально – технічної  бази школи (оновлення шкільних меблів, поповнення інвентарем та обладнанням шкільного спортзалу, удосконалення опалення, ремонт покрівлі – під навісу, обмостки).

 


 29 грудня 2017 року  відбулося  чергове засідання педагогічної ради школи. Було розглянуто такі питання:

  1. Про підсумки роботи педагогічного колективу за І семестр 2017-2018 навчального року.                              

                                   (Л. О. Соколенко, О. М. Вініговський, класоводи та класні керівники) 

       2.  Створення психолого-педагогічних умов для подолання низького рівня навчальних досягнень та    

             формування загальної культури учнів. (Л. О. Соколенко, Н. І. Мельник)

  1. Про систему контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів та вплив оцінки на мотивацію і стимулювання до навчання. (Л. О. Соколенко)
  2. Про адаптацію учнів 1 класу до навчання в школі та учнів 5 класу до навчання в ІІ ступені. (Н.І. Мельник, К. В. Турченюк, А. М. Когут)
  3. Про результати персонального контролю роботи вчителя математики та фізики Н. Ф. Ящук.                     (Л. О. Соколенко, К. Г. Іванів)